Witam na stronie "Galerii Wzgórze".
Galerię założył 16 kwietnia 1987 roku Franciszek Kukioła.
Organizujemy wystawy indywidualne, imprezy muzyczne, spotkania autorskie,
pokazy filmowe, konferencje naukowe i indywidualne imprezy z kateringiem.                                                           
Przy "Galerii" działa FIRMA PORTRETOWA, a od 1998 roku Kawiarnia z uroczymi ogrodami czynna od 11.00. do ostatniego klienta.
Mieścimy się w urokliwej części starego miasta przy ulicy Wzgórze 4. "Galeria Wzgórze" czynna na życzenie Całą Dobę. Od 1 kwietnia 2013 roku "Galerię Wzgórze" przejęła córka Anna KUKIOŁA
Z A P R A S Z A M
Kategoria: Artyści

BIELSKO-BIAŁA AKWARELE

AKWARELE MORSKIE

 

Antoni Liszka

Pracował zawodowo w powiecie bielskim i w Bielsku Białej w Liceum Ogólnok., W KLUBIE NAUCZYCIELA, Studium Nauczycielskim i w Kolegium Nauczycielskim w BIELSKU BIAŁEJ.

 

Pełnił też funkcję nauczyciela metodyka plastyki byłego woj. Bielskiego. Ukończył Uniwersytet Śląski, wyższe studia pedagog. z plastyki oraz Studium Struktur Wizualnych przy

 

ASP w Warszawie w pracowni Jacka Dyrzyńskiego. W 1964 r. był współtwórcą Nauczycielskiego Klubu Plastyków przy Zarządzie Oddziału ZNP i jego długoletnim prezesem.

 

Uprawia malarstwo sztalugowe, akwarele i grafikę komputerową. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Do szczególnych osiągnięć zalicza wykonanie przeszło 100 akwarel swojego miasta Bielska Białej ,które wystawił w" Galerii Wzgórze" Franciszka Kukioły.

W akwareli utrwalił też Kraków, Wieliczkę Kazimierz Dolny, Zamość, Lewin Brzeski, Wrocław, Zieloną Górę, Szczecin, Świnoujście, Gdańsk, oraz Paryż, Wiedeń, Mödling.

Prawie wszystkie prace maluje w plenerze, gdyż ten sposób twórczości odpowiada mu najbardziej. Miejsce i czas pracy dobiera bardzo starannie, by barwa, kontrast i światło cieszyły swymi walorami. 
Liczne akwarele znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

 

 

Logo BeskidzkaMama